_MG_5349 copy

Võrk ja keris moodustavad ühtse terviku


Korstnavõrk on võrk, mis paigaldatakse kerisest väljuva suitsutoru ümber ja täidetakse kividega samamoodi nagu keris.

Kogused loevad

Paljudele keristele käivad kivid kuhjana küttekolde peale – sellised kerised mahutavad reeglina 40 kg kive (täpsemalt kaks kasti). Keskmine korstnavõrk mahutab samuti 40 kg kive. Paigaldades taolisele kerisele ka suitsutoruvõrgu, saad kivide mahtu suurendada kaks korda ning nautida sedasi pikemat ja niiskemat leili.

Lisavõmsus tekibki kuuma ja muidu kasutu suitsutoru arvelt.

Kuum ja katmata metall on ebatervislik

Kuumad metall-pinnad kiirgavad kahjulikku infrapunakiirgust. Kivid ümber suitsutoru aitavad seda kiirgust varjestada. Lisaks vähendab korstnavõrk märgatavalt suitsutoru ohutuskauguseid.

Kasulik ja ilus

Kerised on reeglina madalad, kõrgusega 60-70 cm. Kividega täidetud võrk muudab sinu kerise pikemaks ja sihvakamaks. Võrke on saadaval erinevates läbimõõtudes ja pikkustes. Kui suitsutoru kulgeb pikemalt, võid asetada ka kaks võrku üksteise otsa.

Väike nipp!

Lõigates ketaslõikuriga augu võrgu ülemisele küljele, jääb sellest läbiviidav suitsutoru peaaegu märkamatuks. Nii saad võrgu peale laduda veel ühe väikese kivikuhja. Sedasi toimides jääb must suitsutoru peaaegu märkamatuks ning võrk ja keris muutuvad visuaalselt ühtseks tervikuks.

 

  

_MG_5544 copy

Leia pildilt suitsutoru


Korstnavõrgu plussid:                                

 

1. tagab pikema ja niiskema leili 

2. kaitseb kahjuliku kiirguse eest

3. muudab kerise kenamaks

4. vähendab suitsutoru ohutuskauguseid